Tábor 2017 - den sedmý - děsně moc věcí

18.08.2017

Tak akorát na budíček dojela naše návštěva - Koumák, Kroll a Tranzit. Snídaně vydatná a chutná - pochopitelně.

Po snídani přišla dlouho očekávaná umělecká vložka v podobě tvorby a focení živých obrazů. Podle fotek to vypadá, že to musela být děsná bžunda, ale ono to člověka baví tak nějak jen chvilku a pak už vlastně spíš vůbec. Takže jsme udělali jen dva. Všimli jsme si při tom, že najít slavný obraz bez minimálně jednoho odhaleného prsu není nic jednoduchého.

Potom jsme šli testovat vlastní integritu, neboť vypršel čas bílého a černého. K obědu zkrátka mají být králíci. Je tu snad někdo, kdo si včera dával řízečky z mrtvých prasátek a teď by chtěl protestovat, protože králíčci jsou přeci roztomiloučký? Nikdo? Oukej - v testu integrity jsme prošli. Jak ale určit kdo má zabít? Kdo má stáhnout? Kdo má dělat ty ostatní věci? A tak se losovalo. Teda Ronja nelosovala - Krišot si nebyl jistý, jestli má první konfrontace se smrtí proběhnout právě takhle. A tak se šli s Ronjou na docela malinkou chviličku projít.

Po obědě (máme hlad! na králících není žádný maso!) náležitá siesta, rvačka v potoce - všichni proti Ježkovi. Tedy vlastně - Ježek proti všem. Dorazila poslední z našich návštěv - sama sestra středisková vůdkyně. No - právě včas. Konec zábavy, jde se bourat. Čtrnáct dní na táboře s dětma, pak nějaký ty čekatelky... Ono už to, že jsme jeli na osm dní je tak trochu zázrak.

No takže jsme všechny ty skvělý stavby začaly bourat. Hele - co takhle nadzdvihnout mega-jehlánky, odstranit podsady a jehlánky ještě něchat postavený a napnutý přímo na zemi? Co kdyby pršelo? Aha - nebude pršet? No bodejďby... Nebude pršet. (pršelo, pozn. aut.)

Podsady dolů, věž dolů, stožáry dolů, Kumštá 3000 dolů. Kuchyň dolů.

Závěrečný oheň. Zpěv, klobásky, dobroty. Pak jsme zahráli Koniáše, trochu to rozfajrovali a splnili si odvěký sen. Konečně jsme skákali přes pořádný oheň... Príma to bylo.

Co ještě by se mělo stát, aby byla poslední táborová noc nezapomenutelná? No jasně - půlnoční koupání! Staniž se. A stalo se.

Všichni jsou unavení, přemýšlíme o spacácích. Takhle to ale přece neskončí - chce to nějakou tečku. Co třeba bouřku? Jasně! Bum prásk! Hromy, blesky. SLEJVÁK NAPROSTO NEPŘEDSTAVITELNĚ MOHUTNEJ. Mokrá tma. Lidé s baterkami běhající po louce a ztrácející se. Není vidět na pět metrů. Nemůžeme najít týpko. Nemůžeme najít jeden druhého. Neslyšíme se. Provazy vody.

Taková pěkná tečka. Dobrý to bylo.